Branża eSportowa z roku na rok zyskuje coraz większe grono fanów i cieszy się niezwykłą popularnością. Profesjonalni gracze, których rywalizacja ściągają przed ekrany miliony par oczu, stają się samymi w sobie ikonami cieszącymi się ogromnym zainteresowaniem ze wszystkich stron.

Jedną z popularniejszych gier komputerowych, która przeżywa swoje złote lata, jest bezsprzecznie League of Legends.

Rozgrywka jest dynamiczna, ciekawa, przyjemna dla oka. Drużyny walczące ze sobą w LoL-a, można oglądać w polskiej telewizji, więc nie jest to dziwne, bo w końcu takie zmagania cieszą się dużą oglądalnością. Taka sytuacja nie mogła przejść obojętnie przed nosem polskich bukmacherów, którzy coraz częściej i na większą skalę oferują typowanie LoL’a.

Zasady League of legends

Zasady tej gry są bardzo proste i bardzo szybko przyswajalne. Na polu bitwy mamy dwie pięcioosobowe drużyny, których celem jest zniszczenie wrogiego nexusa, czyli ważnego budynku przeciwnika. Jednak aby do tego dojść, należy wcześniej zniszczyć wszystkie wieże, które zadają obrażenia. Mapę możemy podzielić na cztery sektory, takie jak: top, mid, dżungla i bot.

Niezwykle ważnym elementem rozgrywki, które przyciągnęły do siebie wielu fanów, są cechy charakterystyczne bohaterów, ponieważ każdy z nich posiada swoje mocne i słabe strony, a ich umiejętności w większej mierze różnią się od siebie. Trzeba także wiedzieć jak poszczególnymi postaciami grać i jak grać przeciwko nim. Wybór odpowiednich bohaterów do rozgrywki jest kluczowy i może zaważyć na wygranej.

LoL jest grą, która rozwija się bardzo dynamicznie i co najważniejsze, szybko. Co jakiś czas wprowadzane są aktualizacje do gry, które zmieniają poszczególne cechy bohaterów, potworów, przedmiotów oraz mapy. Dlatego trzeba śledzić na bieżąco wszystkie zmiany.

Gdzie oglądać League of legends

Bukmacherzy z naszego, jak i innych krajów coraz częściej wystawiają bogate oferty. Prawdą jest to, że dodaje się je z dużym wyprzedzeniem, jednak każde wydarzenie, a jest ich naprawdę wiele, może być typowane. Wyjątkiem pozostaje tutaj STS, gdzie w każdej chwili można wytypować zwycięzcę zbliżającego się wiosennego splitu.

Na żywo można oglądać mecze LOL’a na www.lvbet.pl

Oferta polskich bukmacherów wciąż rośnie i z biegiem czasu staje się dość szeroka. Z każdym nowym rokiem typowanie LoL-a posiada bogatszą ofertę, która ściąga do siebie większą ilość widzów i graczy. Zainteresowanie LoL-em rośnie gwałtownie. Warto dodać, że u pewnej ilości bukmacherów istnieje ciekawa możliwość obstawiania na żywo. Jest to niezwykle dobra szansa dla osób, które lecą na żywioł, a przede wszystkim świetnie „czytają” tę grę.

Obstawianie League of legends

Obstawianie League of Legends nie należy do najłatwiejszych zadań, nie ma dwóch takich samych rozgrywek, a nieprzewidywalność i wysoka losowość akcji ma ogromnie kluczowe znaczenie. Każda niespodziewana akcja może wyjść na dobre lub złe, jeśli chodzi o rozstrzygnięcie spotkania. Elementem, który jest niezbędny w analizowaniu meczów w LoL-a i przybliża szanse na wygraną, jest częste sprawdzanie oficjalnych składów każdej z drużyn. Faworyt danego spotkania może okazać się znacząco osłabiony, co może zmniejszyć szanse na jego wygraną.

Warto analizować taktykę różnych drużyn, to logiczne, jak w piłce nożnej. Mamy zespoły, których styl gry jest niezwykle agresywny od pierwszej minuty, w końcu chęć zdobycia pierwszego zabójstwa i jak najszybszego zniszczenia wrogiej wieży kusi niezwykle. Niuansów i detali do zbadania jest bardzo dużo, więc czasami warto zaufać specjalistom od e-sportu i śledzić nawet na Twitterze różnych analityków, którzy publikują wiele pomocnych rad i garść statystyk pomocnych w analizach przedmeczowych. Można także śledzić profile czołowych drużyn to także bardzo przydatne.

Zakłady bukmacherskie na League of legends

Na polskim rynku działa wielu potwierdzonych bukmacherów oferujących zakłady w League of Legends. Nie zastanawiajmy się nad przyszłością zakładów bukmacherskich, bo piłka nożna, czy nawet gra w siatkówkę musi zrobić miejsce dla eSportu.

Pomimo dużej popularności dyscyplin sportowych, obstawianie LoL-a wychodzi na prowadzenie, zdobywając coraz więcej serc fanów. Najbardziej popularne są oczywiście Mistrzostwa Świata, które naturalnie mają miejsce raz do roku najczęściej w październiku.

Pula nagród wyniosła w 2016 roku do ponad 2.000.000 $, więc eSport jest bardzo dochodowy. Polska nie pozostawała bierna i również u nas odbyły się zawody, o których media rozpisywały się ze względu na ogromne zainteresowanie. Imprez będzie coraz więcej i z pewnością szał na League of Legends będzie trwał nieprzerwanie przez najbliższe lata. Każdy wciągnięty w grę, może wprost przyznać, że rozgrywka pomimo prostoty zasad zrzesza coraz liczniejszą grupę oglądających, którzy szybko mogą nabrać ochotę na obstawianie meczów LoL.

Liderem na naszym rynku jest lvbet.pl, u którego obstawianie meczów LoL jest z naprawdę wysokimi kursami. Z legalnych bukmacherów w grę wchodzi jeszcze www.fortuna.pl, etoto.pl i STS, jednakowoż niestety kursy są tu niskie, a od ryzykownej stawki warto, a nawet trzeba odliczyć podatek obrotowy 12%. Zanim jednak postawimy pieniądze, należy przede wszystkim dogłębnie przeanalizować każdą drużynę, a wręcz każdego zawodnika. 

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę