Obstawianie meczy przez Internet niesie za sobą ryzyko utraty środków, o czym każdy grający zdaje sobie chyba sprawę. Granie na chybił trafił, bez przygotowania i analizy czy typowanie na jednym kuponie kilkunastu nawet spotkań to prosty przepis na bankructwo.

W grze w zakładach bukmacherskich istnieje kilka żelaznych zasad, których przestrzegania znacznie zwiększa nasze szanse na wygraną, a nawet daje nam przewagę nad bukmacherem. Od tego zaś już prosta droga, aby na bukmacherce nie tracić, a co więcej nawet zacząć zarabiać.

Ponieważ ponad 80 procent grających (według statystyk) jest w grze na minusie, naszym celem powinno być znalezienie się wśród tych pozostałych, którym zakładanie się przynosi profity. Wbrew pozorom nie jest to zadanie trudne. Tak naprawdę największą przeszkodą na drodze do sukcesu są emocje, brak cierpliwości, i chęć szybkiej, niebotycznie wysokiej wygranej.

Tymczasem gra na zakładach to proces inwestycyjny. Jeżeli zaś będziemy mądrze inwestować, z pewnością włożone pieniądze będą się zwracać.

Poniżej krótki poradnik jak obstawiać mecze – top 5 porad…

Wejdź na efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i oglądaj mecze na żywo

 

Kapitał na obstawianie meczy

Podstawową sprawą jest określenie swojego kapitału na grę. Zrozumiałe jest, że nie inwestujemy u bukmacherów całej pensji, gdyż taka strategia może przynieść opłakane skutki. Pieniądze na grę przeznaczamy w takiej wysokości, jakie moglibyśmy np. wpłacić do banku po zapłaceniu wszystkich rachunków itp. Dla jednych będzie to 10000 złotych a dla innych 100 złotych.

Oczywiście tych środków nie inwestujemy w całości na jeden kupon. Zakłady bukmacherskie to nie giełda gdzie, nawet jeżeli zakupione akcje stracą na wartości, nie tracimy wszystkich pieniędzy. Optymalną zasadą jest przeznaczanie 2% całego budżetu na jeden kupon.

Jeśli startujemy od 100 złotych, to nasz kapitał na zakład wyniesie 2 złote. Zaletą takiego doboru stawki, jest to, że jeżeli wygrywamy, nasza stawka idzie w górę, gdy przegrywamy, maleje. Najlepiej zobrazuje to przykład. Mając 100 złotych gramy kupon o kursie 2.0 za 2 złote. Wygrywamy. Nasz kapitał równy jest wtedy 102 złote, a nasza stawka na kolejny kupon wyniesie 2,04 złote. To pierwsza i podstawa zasada jak obstawiać mecze-top 5 porad.

Single dają największe profity

Gra kuponów złożonych z wielu spotkań to prosta, sprawdzona recepta na przegraną. Największe szanse powodzenia mają kupony złożone z jednego zdarzenia najlepiej dwu drogowego (czyli bez remisu).

Chociaż na kuponie gdzie umieściliśmy np. 10 meczów, potencjalna wygrana wygląda imponująco, to zazwyczaj taki zakład jest przegrany. Pojedynczy typ, choć wygrana wygląda na skromną, jest o wiele łatwiejszy do trafienia. I właśnie na częstym trafianiu, a nie wysokich kursach budujemy nasze wygrane.

Wybór dyscyplin

Kolejną pozycją w podstawowej wiedzy jak obstawiać mecze – top 5 porad skupimy się na wyborze dyscyplin, które grać będziemy najczęściej. W typowaniu staramy się obstawiać wyłącznie te dyscypliny, na których się najlepiej znamy. Choć najpopularniejszymi zakładami wśród grający pozostaje piłka nożna, to wcale nie oznacza, że na innych sportach nie można zarobić.

Oczywiście kursy na faworytów w dyscyplinach bardziej przewidywalnych jak koszykówka siatkówka czy tenis są z reguły niższe, warto grać te zakłady, niekoniecznie wybierając standardowe 1 × 2. Niezłe dochody przynosi gra na ilość punktów bramek, setów czy gemów. Wszystko zależy od tego, jakim sportem się interesujemy i czujemy się mocni. Zyskujemy wtedy przewagę nad bukmacherem, którego analitycy również (i to bardzo często się) mylą. Z tego powodu nie należy się również bać obstawiania wysokich kursów w dyscyplinach nam bliskich.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


210 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20zł za rejestrację
NOWY BUKMACHER - fuksiarz.pl + 500 zł CASHBACK
Tydzień bez RYZYKA - superbet.pl + bonus za wpłatę

Porównaj promocje

 

Analiza i skuteczność

Niezwykle ważne do osiągania regularnych sukcesów w zakładach jest znajomość skuteczności własnych typów oraz umiejętność właściwej analizy meczów. Właściwie obowiązkiem każdego poważnego gracza jest umiejętność określenia swojej skuteczności.

To warunek regularnego wygrywania. Jeżeli ustaliliśmy, że nasz budżet na grę wynosi 100 złotych, a stawka na pojedynczy zakład wynosi 2 złote, to grając kupony o średnim kursie 2.0, aby w określonej perspektywie czasu być do przodu, musimy trafić co najmniej 6 na 10 kuponów, czyli nasza skuteczność przy tym kursie zdarzeń musi wynosić minimum 55-60 procent.

Jeżeli takiej nie osiągamy, należy skupić się na tym, jak ją poprawić. Wyciągać wnioski z porażek szukać ich przyczyn, analizować spotkania pod wieloma kątami, nie trzymać się tylko suchych statystyk oraz pogłębiać wiedzę, aby podnieść skuteczność. Najlepsi gracze typują nawet ze skutecznością ponad 80 procent, co zapewnia już naprawdę solidny profit. To jedna z ważniejszych zasad jak obstawiać mecze-top 5 porad.

Wybór bukmachera

Przy wyborze bukmachera kieruj się rozsądkiem. W grze w zakładach bukmacherskich sporą rolę odgrywa  bukmacher. Jego właściwy wybór to klucz do sukcesu. Dobrym rozwiązaniem dla każdego typera jest  złożenie konta u kilku bukmacherów. Wówczas można porównywać na bieżąco oferty oraz kursy i wybierać te najkorzystniejsze. Warto poszukać w Internecie opinii o bukmacherach w różnego rodzaju rankingach co pomoże nam odpowiednio wybrać.

Rejestracja bez dowodu z LVBET
20 zł bez depozytu + mecze które lubisz za free